Aktuality a články z nášho prostredia

Servis

09/10/2017

Nástenný vetrák aeropack

Čerstvý vzduch je základnou podmienkou pre zdravé a komfortné bývanie. Hlučné okolie s leteckou, železničnou alebo cestnou dopravou či zvýšený hluk z ulice robia však z vetrania otvoreným oknom rušivý faktor. Otvorené okná uľahčujú vlámanie a vniká nimi do miestnosti hluk, prach, výfukové plyny, hmyz a rôzne alergény. Okrem toho pri vetraní otvoreným oknom dochádza v zimných mesiacoch k vysokým stratám tepla, Čo zvyšuje náklady na vykurovanie. Avšak nielen zvonku hrozi nebezpečenstvo pre zdravie. Zdroje škodlivých látok vo vzduchu sú rôznorodé: stavebné materiály, podlahové krytiny alebo nábytok, cigaretový dym a čistiace prostriedky zhoršujú kvalitu vzduchu v miestnostiach.

Aeropack Mintal

Zdravie

Nedostatočné vetranie spôsobuje nárast vlhkosti vo vnútri stavby, tvorbu plesni, zvýšenú únavu, nevoľnosť, zníženú výkonnosť, alergie, bolesti hlavy a nervozitu, ktoré majú za následok oslabenie imunity a vznik rôznych zdravotných problémov. Pre naše zdravie je nevyhnutný aj kvalitný spánok, pri ktorom sa naše telo regeneruje, uzdravuje a odpočíva. V zle vetraných priestoroch nie je spánok pokojný. Rovnako však ani v miestnostiach s vysokou úrovňou hluku. Nedostatok spánku spôsobuje priamo Či nepriamo rôzne ťažkosti: zhoršenú koncentráciu, nervozitu, stres alebo zvýšenie krvného tlaku. Tieto zmeny sú súčasťou obvyklých rizikových faktorov pre ochorenie kardiovaskulárneho systému.

Funkcia

Ideálnym riešením týchto problémov je nástenný vetrák AEROPAC®. Aj pri zatvorených oknách zásobuje miestnosti čerstvým vzduchom bez hluku zvonku. Je tak ideálny aj do vašej spálne. Absorbuje vonkajší hluk rovnako dobre ako približne 40 cm hrubá stena (>50 dB). Pracuje takmer nehlučne - vlastná hlučnosť pristroja je len 24 dB(A). Vďaka nastaviteľnému časovaču je možné vetrať aj počas vášho spánku alebo neprítomnosti. Intenzita vetrania je plynulé nastaviteľná. Spotreba pristroja je nízka ako televízor v stave stand-by. Pre filtrovanie čerstvého vzduchu je k dispozícii niekoľko typov filtrov: prachový filter, filter s aktívnym uhlíkom a filter jemného prachu a peľu. Indikátor výmeny filtra vás upozorni na potrebu jeho výmeny. S vetracím zariadením AEROPAC® je vetranie bezpečnou záležitosťou aj počas vašej neprítomnosti. Napriek zatvoreným oknám zabezpečuje trvalú výmenu vzduchu v miestnosti. Vzhľadom na nenáročnú montáž je ideálny aj pre dodatočnú montáž pri rekonštrukcii a modernizácii budov. V kombinácii so zvukovo izolovanými oknami robí zo štyroch stien znovu miesto pokoja a relaxácie.

AEROPAC® je k dispozícii v rôznych farebných vyhotoveniach pre dokonalú integráciu do každého užívateľského prostredia. Povrchová úprava telesa: vysoko lesklá

Farby telesa:

  • biela (podobná RAL 9003)
  • čierna (podobná RAL 9005)

Farby predného krytu:

  • biela (podobná RAL 9003)
  • čierna (podobná RAL 9005)
  • béžová šedá (podobná RAL 7006)
  • kremeftová šedá (podobná RAL 7039)
TECHNICKÉ ÚDAJE

Zvuková izolácia podľa DIN EN ISO 140-10

zo štandardným prachovým filtrom (G3):

2 posuvné uzávery otvorené1 posuvný uzáver otvorenýoba posuvné uzávery zatvorené
Dn,e,w =50 dBDn,e,w =53 dBDn,e,w =57 dB
vlastná hlučnosť meraná podľa DIN EN ISO 3741 pri 60 m3/h (sA0= 10 m2):LPA= 24 dB
intenzita vetrania:filter G3 (prachový)filter F5
(jemný prach a peľ)
filter s aktívnym uhlíkom
cca. 30- 180 m3/hcca. 15- 160 m3/hcca. 15- 160 m3/h
elektrické pripojenie:230 V~/ 50 Hz/0,14 A
príkon pri 60 m3/hod.:5 W
pripájací kábel (navinutý v zariadení):max. 4,5 m, biely, s eurozástrčkou
rozmery (Š x V x H) v mm:270 x 467 x 132
Späť na články

Pozrite si našu realizáciu

Okná pre váš vysnívaný domov

Našim snom bolo odjakživa tvoriť domov. Domov, do ktorého sa budete vždy tešiť a radi v ňom budete zdieľať spoločné okamihy so svojou rodinou či priateľmi. Ak sú oči bránou do duše, okná v našich príbytkoch sú bránou do života.

Pozrieť projekt