Okná pre váš vysnívaný domov

Plniť si sny má každý z nás v sebe zakotvené ešte z mladosti či detstva. Ako hovorieval Walt Disney, ak o niečom dokážete snívať, dokážete to aj uskutočniť.

Našim snom bolo odjakživa tvoriť domov. Domov, do ktorého sa budete vždy tešiť a radi v ňom budete zdieľať spoločné okamihy so svojou rodinou či priateľmi. Ak sú oči bránou do duše, okná v našich príbytkoch sú bránou do života.

Vďaka nim môžeme sledovať počasie, pozorovať, čo práve vysrstili naše ratolesti, či len tak si užívať krásy a každodenné udalosti okolo nás.

Vyžiadať cenovú ponuku

Náš nedávno zrealizovaný projekt je toho dôkazom. Okná od spoločnosti MINTAL hravo splnili najvyššie kvalitatívne štandardy dnešnej doby, a tiež náročné požiadavky klienta a architektov, s ktorými sme na projekte participovali.

Ing. arch. Radovan Richnavský

architekt

Minimalizovaním okenných rámov nám umožnuje preplávanie z interiéru do exteriéru a prepojenie s lesom, čo bolo našim primárnym cieľom.

Ing. arch. Branislav Boroš

architekt

Hľadali sme také okná, ktoré by sme vedeli zabudovať do stavby tak, aby sme ich vôbec necítili.

Technické riešenie projektu

Pri realizácii tejto zákazky sme pri výrobe exkluzívneho modelu drevohliníkového posuvného systému HS Panorama použili drevinu smrek cink v najvyššom možno štandarde 500 + ACBB. Povrchová úprava dreva bola tónovaná presne podľa požiadaviek a pre tento projekt sme namiešany individuálny odtieň tak, aby presne hral aj s ostatnými prvkami domu.

Na povrchovú úpravu ALU-hliníka z exteriérovej strany sme použili špeciálnu štruktutovanú metalickú farbu v hlboko matnom prevedení. Výhodou sú samozrejme aj výborné tepelno-izolačné vlastnosti s parametrom Uf - 0,80 W/m2.K

Ako výplň rámu sme použili izolačné ESG kalené sklá s izolačným parametrom Ug od 0,5 W/m2.K a súčiniteľom prestupu celého okna Uw - 0,65 W/m2.K. Zasklievanie jumbo skiel prebehlo robotickou technológiou a celá montáž bola navrhovaná a realizovaná predsadeným systémom montáže.

Čistý dizajn a minimalistické riešenie len podčiarkuje fakt, že všetky kovania sú skryté. Okrem toho, vďaka nízkemu prahu sú posuvné prvky vybavené mechanizmom od fy. Siegenia úplne bezbariérové. Keďže sú všetky rámové plochy minimalizované, celkový pocit spätosti s krajinou a okolitou scenériou je na nezaplatenie.

Ak aj vy snívate o tom, že váš nový domov bude dýchať životom, sme pripravení naplniť akékoľvek predstavy.

Pripojte vaše kontaktné údaje spolu s pôdorysom a my sa vám čoskoro ozveme s nezáväznou cenovou ponukou a poradíme pri výbere.