promo

Aktuality a články z nášho prostredia

Montáž

06/10/2017

Ochrana okien po montáži

Vodou riediteľné laky na akrylátovom a disperznom základe vyžadujú zodpovedajúce tesnenie a začisťovaciu kryciu pásku. Pri lakovaní, alebo maľovaní bytu resp. opravách poškodených stien, omietaní je nutné chrániť drevené okná krycou páskou, alebo fóliou, pred znečistením cementom, maltou, vápnom a pod., ktoré by lakované plochy rozleptali.

Img 0094
OznačenieFarba
Tesa 4438 modrá
Tesa 4438 ružová/biela
Scotch Brand Tape žltá
Scotch Brand 2090
Long Mask
Masking Tape
modrá

Odporúčaný postup ochrany povrchovej úpravy po osadení okien do stavby:

  1. po montáži okien, pred murárskymi prácami, prilepiť na okná omietacie lišty (napr. picco 6mm) a celé okno prelepiť ochrannou fóliou
  2. počas murárskych prác vetrať
  3. po ukončení murárskych prác odstrániť fóliu a odlamovaciu časť omietacej lišty

V žiadnom prípade nepoužívajte papierové lepiace pásky, pretože pôsobením UV žiare-nia a tepla dochádza k prilepeniu neodstrániteľných zvyškov pásky na povrchu (zvyšky lepidla)! Ak sa rozhodnete pre použitie iných pások, pozorne si prečítajte pribalený návod, pretože mnohé pásky bežne dostupné v maloobchode nie sú vhodné pre použitie na akrylátové farby!

Späť na články

Pozrite si našu realizáciu

Okná pre váš vysnívaný domov

Našim snom bolo odjakživa tvoriť domov. Domov, do ktorého sa budete vždy tešiť a radi v ňom budete zdieľať spoločné okamihy so svojou rodinou či priateľmi. Ak sú oči bránou do duše, okná v našich príbytkoch sú bránou do života.

Pozrieť projekt