Aktuality a články z nášho prostredia

Technológia

06/10/2017

Povrchová úprava a farebnosť

Adler

V roku 2011 spoločnosť získala od firmy ADLER - Rakúsko, oprávnenie uviesť do praxe povrchovú úpravu svojich produktov náterovým systémom 4 generácie HighRes. Jedná sa o prevratný systém povrchovej úpravy na drevené okná, ktorý prekonal čas!

V posledných rokoch boli vývojoví pracovníci firmy ADLER zamestnaný hľadaním a vývojom produktov, ktoré môžu ponúknuť viac. Tak sa zrodil HighRes, ktorý v sebe spája jedinečné technológie uplatňujúce najnovšie poznatky vedy a techniky. Technológia ktorá priniesla na trh aj povrchovú úpravu okien, ktorá vyhráva boj s časom.

Čo Vám HighRes prináša?

Perfektný vzhľad s maximálnou ochranou

 • krásne rovnofarebné povrchy
 • vysokú ochranu voči mechanickému poškodeniu
 • výborná vodeodolnosť
 • dobrá paropriepustnosť
 • dokonalá UV ochrana

Úspora času a peňazí

 • bez nutnosti ďalšej údržby okien Setom na ošetrovanie okien v priebehu celej 10 ročnej garancie
 • tým šetrí váš čas aj peňaženku
 • 10 ročná garancia bez zbytočných papierovačiek
 • Adler zabezpečí, aby výrobca, ktorý používa Adler HighRes, spĺňal všetky kvalitatívne predpoklady pre naplnenie tejto záruky

Dlhá životnosť

 • garantovaných 10 rokov
 • životnosť Vašich okien môžete predĺžiť používaním Setu na ošetrovanie okien

Systém HighRes - garantovaných 10 rokov bez ošetrovania

7 dobrých dôvodov

01A V
01B V

Ochrana pred absorbciou vody

Bežné lazúrovacie laky vydržia trvalé zaťaženie tečúcou vodou (dlhé dažďové periódy) len v obmedzenom čase, potom začne voda cez lakový film prenikať, ten zbelavie a stratí svoju transparentnosť. Nie ale hrubovrstvá vodouriediteľná lazúra Aquawood DSL - 3 generácie: husté zosietenie lakového filmu zabráni natrvalo absorbovaniu vody.

02 V

Priepustnosť vodnej pary

Vysoká priepustnosť vodnej pary je výhodou vo všetkých situáciách, kde vplyvom vysokej vlhkosti vnútorného priestoru dochádza k zvýšenému difúznemu zaťaženiu, ako napríklad zimné stavby, ktoré sú vyhrievané, ale často len nedostatočne vetrané. Naše lazúry a laky disponujú veľmi vysokou priepustnosťou vodnej pary a tým predchádzajú poškodeniam vplyvom vlhkosti. V každom prípade sa ale musí vykonávať pravidelné vetranie!!!

03A V
03B V

Elasticita

Produkty ADLER na povrchovú úpravu okien sa vždy vyznačovali veľmi vysokou elasticitou. Tieto výsledky sa ešte vylepšili: lazúrový film hrubovrstvej lazúry DSL sa dá napríklad roztiahnuť na dvojnásobnú dĺžku. To zaručuje, že nepretržité napúčanie a zosýchanie dreva je neustále spoločne s lakovým filmom - žiadne nebezpečenstvo mikrotrhlín aj pri silných teplotných výkyvoch.

04A V
04B V

Vynikajúca priľnavosť za mokra

Aj pri silne prevlhnutom dreve, ako sa môže stať pri dlhších dažďových periódach, alebo konštantne vysokej izbovej vlhkosti, si laky a lazúry 3 generácie zachovávajú bezchybnú priľnavosť k podkladu.

05A V
05B V

Veľmi vysoká odolnosť voči krupobitiu

Lazúrový film dosahuje svoju ochrannú účinnosť, ak je intaktný, teda neporušený. Silným krupobitím sa lazúrové filmy často poškodia a voda a vlhkosť si nájdu bezprekážkový prístup do dreva. Nové druhy živíc 3 generácie ponúkajú odolnosť proti vzniku trhlín, ktorá odolá aj nárazu krúp.

06 V

Najmodernejšia ochrana UV

Všetky farebné odtiene lazúr 3 generácie sa znovu zlepšili v pigmentácii, aby splnili najprísnejšie kritériá ochrany UV. Aj najsvetlejšie farebné odtiene lazúr blokujú viac ako 90% UV žiarenia škodlivého pre drevo (na obr. v modrej farbe). Na meranie používame najmodernejšie metódy, v krátkodobom poveternostnom pôsobení sú výsledky trvalo kontrolované.

07A V
07B V

Egalizačné farby

Vyrovnávaniu rozlične silno nasiakavých drevených podkladov sme venovali veľa výskumnej práce. Výsledkom sú impregnácie a lazúry, ktoré zaručujú aj na problémových drevinách alebo na nadpájaných (tzv. cinkovaných) hranoloch rovnomernú farebnosť.

Späť na články