Aktuality a články z nášho prostredia

Technológia

06/10/2017

Sklo

Dnešná doba klimatických zmien a stále stúpajúcich cien energií predstavuje veľkú výzvu pre oblasť stavebníctva. Je potreba hľadať také riešenia, které povedú ku znižovaniu nákladov na vykurovanie a redukciu emisií CO2. Zvyšovaním tepelnej izolácie stavieb je kľúčom k úspechu. Tomu prispieva aj nová generácia okien s vynikajúcimi tepelno izolačnými schopnosťami a vysokým pasívnym solárnym ziskom.

Vedľa už zavedeného SGG PLANITHERM XN predstavuje SGG PLANITHERM LUX novú generáciu skiel s nízkoemisným povlakom. Sú špeciálne určené do izolačných trojskiel a ponúkajú doposiaľ nevídanú energetickú vyváženosť.

Presvedčte sa o skvelých vlastnostiach izolačných trojskiel s SGG PLANITHERM XN alebo SGG PLANITHERM LUX. Teraz vo vnútri budovy môžete zažiť pocit, ako by ste boli vonku - tento sen sa stáva skutočnosťou! Užívajte si mimoriadnu tepelnú izoláciu Ug = 0,6 W/m2K (Trojsklo s SGG PLANITHERM XN, či SGG PLANITHERM LUX oba medzipriestory 16 mm plnené argónom). Sklá novej generácie vám ponúkajú maximálny pasívny solárny zisk g = 62 % (pri kombinácii SGG PLANITHERM LUX s čírym sklom SGG PLANILUX). Tieto skvelé charakteristiky skiel dávajú vášmu bývaniu nový rozmer.

Katedral Max

Použitie

Trojsklo SGG PLANITHERM LUX, vyrobené z číreho plaveného skla SGG PLANILUX, sa vyznačuje vysokou priepustnosťou svetla 73 %. Trojsklo SGG PLANITHERM MAX vyrobené z extra číreho skla SGG DIAMANT dosahuje svetelnú priepustnosť dokonca 74 %. Tieto inovatívne sklá sú vhodné predovšetkým do pasívnych či nízkoenergetických domov.

Popis

SGG PLANITHERM ULTRA N, SGG PLANITHERM LUX a SGG PLANITHERM MAX sa vyrábajú na magnetronových linkách spoločnosti SAINT-GOBAIN GLASS. Unikátna kombinácia vrstiev povlakov sa nanáša vo vákuovom prostredí na číre sklo SGG PLANILUX alebo na extračíre sklo SGG DIAMANT. Výsledkom je tenká a mimoriadne transparentná vrstva, ktorá veľmi efektívne odráža dlhovlnné tepelné nízkoemisné žiarenie späť do miestnosti a zároveň prepúšťa maximum prirodzeného svetla a krátkovlnného slnečného žiarenia.

Výhody

Vysoká tepelná izolácia, a zníženie nákladov na vykurovanie a emisií CO2.

Technické údaje
Trojsklo s PLT ULTRA N
Trojsklo s PLT LUXTrojsklo s PLT MAXTrojsklo s PLT XN
Vonkajšia tabuľaSGG PLANITHERM ULTRA N
SGG PLANITHERM LUXSGG PLANITHERM MAX*SGG PLANITHERM XN
Prostredná tabuľaSGG PLANILUX
SGG PLANILUXSGG DIAMANTSGG PLANILUX
Vnútorná tabuľaSGG PLANITHERM ULTRA NSGG PLANITHERM LUXSGG PLANITHERM MAX*SGG PLANITHERM XN
Zloženie v mm
Medzipriestor2×16mm
90% Argón
2×16mm
90% Argón
2×16mm
90% Argón
2×16mm
90% Argón
Umiestnenie povlaku Pozícia 2 a 5 Pozícia 2 a 5 Pozícia 2 a 5Pozícia 2 a 5
T L * 71>#/td### 73>#/td### 74>#/td### 74>#/td###
R Le * 14>#/td### 17>#/td### 15>#/td### 16>#/td###
g-hodnota* 0.50 0.62 0.600.54
Ug - hodnota v W/m2K**0.60.70.70.6


Späť na články

Pozrite si našu realizáciu

Okná pre váš vysnívaný domov

Našim snom bolo odjakživa tvoriť domov. Domov, do ktorého sa budete vždy tešiť a radi v ňom budete zdieľať spoločné okamihy so svojou rodinou či priateľmi. Ak sú oči bránou do duše, okná v našich príbytkoch sú bránou do života.

Pozrieť projekt