promo

Aktuality a články z nášho prostredia

Technológia

Drevo

Viacvrstvový drevený lepený hranol spĺňajúci požiadavky noriem STN 74 61-01-2 a STN EN 942 je základným konštrukčným materiálom pre výrobu drevených okien. Pre zachovanie konštrukčnej tvarovej stability hranola je dôležité použitie vrchných lamiel z tzv. radiálneho dreva ( rovnobežne a pozdĺžne smerujúce letokruhy ) a to buď :

  • fixných
  • cinkovaných (dĺžkovo nadpájaných)
Drevo

Pre dosiahnutie kritérií energetický úsporného okna je dôležitou požiadavkou použitie drevín s objemovou hmotnosťou okolo 350-480 kg/m3 .Nakoľko platí „čím tvrdší materiál –tým lepšia tepelná vodivosť a zhoršená izolačná schopnosť“ používame mäkké a stredne tvrdé dreviny:

  • smrek
  • červený smrek
  • meranti červené

Tzv. svetločervené Meranti - jadrové drevo býva svetloružové cez svetločervené až svetlohnedé. Toto drevo je ľahké tvrdé drevo, ktoré má po vysušení na 12(+3-2)% hustotu 385 – 480 kgm3 ) .

Tvrdá listnatá drevina - dub - nezodpovedá daným kritériam (nad 520 kg/m3), nie je vhodná pre použitie vo výrobe energetický úsporných okien .

Pre špeciálne požiadavky ponúkame aj konštrukćné riešenie hranola v kombinácií s tzv. termowood lamelami(termický upravené drevo) ktorého tepelným spracovaním sa zvyšuje odolnosť voči biologickým škodcom a odolnosť proti vode.

Späť na články

Pozrite si našu realizáciu

Okná pre vašu budúcnosť

Keď ide o okná, je to investícia, ktorá si vyžaduje dôkladné a naozaj premyslené rozhodnutie. Už viac ako 30 rokov robíme maximum pre to, aby sa vám rozhodovalo o čosi ľahšie. Naše produkty sú tvorené so 100 % vášňou, s dôrazom na kvalitu a nadčasový dizajn. Dôkazom vašej spokojnosti je fakt, že sme dali do obehu už viac ako 60 000 okien. Vaša dôvera nás poháňa vpred.

Pozrieť projekt